رحیم خانی : بزرگان ورزش باستانی معرفی شوند

بهزاد رحیم خانی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون گفت : ورزش زورخانه ای ، ورزش ملی و ارزشی ایران است که باید بیش از اینها در جامعه گسترانیده شود .
او که همزمان با هفته بسیج با رخصتی ها به مشهد سفر کرده بود، اظهار داشت : از اینکه با فعالیت های این ورزش آشنایی پیدا کردم، بسیار مسرورم .
او تصریح کرد : متاسفانه تبلیغات در خصوص ورزش باستانی در کشور بسیار اندک است و همین مساله باعث شده که جمع کثیری از مردم با این ورزش غریبه باشند که این موضوع چندان خوشایند نیست .
بازیگر سریال موج و صخره ادامه داد: ما نسلی داریم که به دلیل تبلیغات بیش از حد رسانه های کشورمان در خصوص رشته های ورزشی ، با ورزش میهنی خود بیگانه هستند که این مساله برای کشورمان که به لحاظ فرهنگی بسیار غنی است ، چندان خوب نیست .
رحیم خانی در حاشیه ی ورزش باستانی در زورخانه ی چمران مشهد گفت : رادیو ، تلویزیون ، مطبوعات باید توجه بیشتری نسبت به رشته های ورزشی که ریشه در فرهنگ ایران زمین دارند، داشته باشند و زمینه توسعه آن را به لحاظ فرهنگی مهیا کنند .
وی در ادامه با ابراز تمایل نسبت به آموزش این رشته ورزشی اظهار داشت : در فرصتی که اینجا بودم، بسیار مشتاق شدم تا نکات بیشتری از این ورزش بیاموزم لذا تصمیم دارم تا به طور ویژه از کم و کیف ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی آگاهی پیدا کنم .
این بازیگر ادامه داد : زورخانه محلی کاملا معنوی است که ورزشکاران بزرگی مثل جهان پهلوان تختی در آن رشد یافته و برای کشور افتخار کسب کرده اند .
این هنرمند خوشنام کشورمان به خبرنگار رخصت پهلوان آنلاین گفت: باید بزرگان این ورزش معرفی شوند .
بهزاد رحیم خانی در پایان ضمن تشکر از نشریه رخصت پهلوان و بانیان این سفر معنوی گفت: بسیار این سفر لذت بخش بود لذا امیدوارم در آینده نیز همراه با این گروه به استان های دیگر سفر کنم . داود قاسمیان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>