اسدالله امینی : ورزش زورخانه ای سراسرعشق است

پیشکسوت کشتی در حاشیه مراسم ورزش زورخانه ای به خبرنگار رخصت پهلوان آنلاین گفت : ورزش زورخانه ای ، ورزشی تاثیر گذار است که تمامی مخاطبان خود را اعم از ورزشکار حرفه ای ِ یا مبتدی ،‌ تماشاچی و برنامه ریز را تحت تاثیر خود قرار می دهد .
اسدالله امینی ادامه داد : این ورزش ، ورزش ملی و مذهبی کشورمان است که هر ایرانی را تحت تاثیر قرار داده و به واسطه ملی و مذهبی بودنش انسان را جذب خود می کند .
وی می گوید: ورزش زورخانه ای همه عشق است و این به خاطر تاثیر معنوی آن است که اسامی ائمه اطهار(ع) و ذات الهی به طور مکرر در این ورزش تکرار می شود به همین دلیل نمی توان به هیچ وجهی وقتی که با این ورزش آشنا می شوی، ازآن دل بکنی .
امینی با عرفانی توصیف کردن ورزش زورخانه ای گفت: نوا ، ضرب و زنگ مرشد ، فضای خاص زورخانه ،معماری ، آیین ها و سنت های خاص ورزش زورخانه ای همگی از ویژه گیهای منحصر به فرد این ورزش سخن می گوید که اگر بر روی هریک این مسائل سخن بگویم می توانیم صدها نفر از اقشار مختلف را جذب این ورزش کنیم .
او براین باور است انجام اصولی ورزش باستانی ، ورزشکارش را بیمه می کند بنابراین از مسوولان می خواهد تا به امر آموزش اهتمام بیشتری بورزند.
این پیشکسوت کشتی همچنین توجه به مربیان با سابقه و دعوت از ورزشکاران حرفه ای برای کار آموزش این رشته را بسیار مهم دانست و گفت: باید از دانش و تجربه پیشکسوتان و از انگیزه نسل جوان برای رشد این رشته بهره گرفت چرا که ورزش باستانی به نیروی جوان و پیشکسوتش به طور یکسان نیاز دارد.
امینی به خبرنگار رخصت پهلوان در پایان گفت : در این روزها که به ایام فاطمیه نزدیک می شویم ، دستگیری از فقرا ، ضعفا را در دستور کار خود قرار دهیم .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>