جوهری: باید تلاش کنیم تا نسل‌های آینده پهلوانان را بشناسند

آیین رونمایی از تمبر پهلوان مرحوم حاج سید حسن رزاز همزمان با سالروز ثبت ورزش‌های زورخانه‌ای در یونسکو با حضور عبدالحمید احمدی در آکادمی زورخانه ملی شهید فهمیده برگزار شد.

در این مراسم مجتبی جوهری رییس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای گفت: امروز دهمین سال ثبت ورزش های زورخانه ای و فرهنگ پهلوانی در سازمان یونسکو است که همزمان با این مراسم از تمبر مرحوم سید حسن رزاز یکی از پهلوانان ورزش زورخانه ای نیز رونمایی می شود.

وی گفت: کار چاپ تمبر این پهلوان را از ۶ ماه گذشته آغاز کرده بودیم که به دلیل محدودیت‌های پیش آمده به خاطر کرونا این کار به تعویق افتاد که در نهایت تصمیم گرفتیم که همزمان با برگزاری دهمین سال ثبت جهانی ورزش های زورخانه‌ای و فرهنگ پهلوانی از تمبر این پهلوان نیز رونمایی کنیم.

اوافزود : چنین حرکتی در تاریخ ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی بی نظیر است که امیدارم منجر به آن شود تا در معرفی سایر بزرگان ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی و معرفی آن‌ها به نسل‌های آینده گام‌های موثری برداریم تا نسل‌های آینده قدرشناس این پهلوانان باشند.

جوهری خاطرنشان کرد: تلاش‌های زیادی برای معرفی ورزش‌های زورخانه‌ای و توسعه فرهنگ پهلوانی در داخل کشور و سطح بین الملل شده است که البته برای معرفی و شناسایی بهتر این رشته ورزشی در سطح بین الملل نیاز به حمایت و عزم ملی داریم.

در این مراسم میرجلیلی رییس سازمان بسیج ورزشکاران، سبحانی فر رییس شرکت پست ملی ایران و حاج محمد حسن جوهرچی یادگار پهلوان سیدحسن رزاز نیز حضور داشتند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>