انتخاب زورخانه به عنوان محور تجهیز خانه های ورزش کشور

آیین تجهیز خانه های ورزش در مناطق کم برخوردار کشور توسط بنیاد احسان (ستاد اجرایی فرمان امام) در زورخانه ملی شهید فهمیده برگزار گردید.

در یک اقدام فرهنگی و شایسته توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مراسم گشایش و تخصیص تجهیزات ۱۰۰ خانه ورزش در مناطق کم برخوردار کشور در زورخانه به عنوان قدیمی ترین اجتماع خیرین برای دستگیری از نیازمندان با حضور دکتر مهرعلی باران چشمه (رییس فدراسیون)، مهندس سلیمانی (مدیرعامل بیناد احسان)، مسعود ملکی (دبیر فدراسیون)، نوراله هدایتی (مشاور عالی فدراسیون)، پهلوان توپچی، محمدمحمودی (پیشکسوت کشتی شهرری) و دیگر مسوولین برگزار گردید.
با توجه به اینکه زورخانه از دیرباز دارای کارکردهای اجتماعی بسیاری همچون دستگیری از نیازمندان، مرکز اجتماع پهلوانان به عنوان معتمدین جامعه در همه عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بوده است، در مراسم آغاز تجهیز ۱۰۰ خانه ورزش در مناطق کم برخوردار کشور که با حضور پهلوانان و پیشکسوتان ورزش زورخانه ای برگزار شد مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان گفت: امروز ۱۰۰ خانه ورزش شناسایی شده در مناطق محروم با تجهیزات مختلف ورزشی تجهیز شد.
وی با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی از طریق توسعه ورزش زورخانه ای و نیاز جوانان و جامعه به این ورزش ملی گفت: در سال جاری تلاش داریم در سطح کشور ۳۰ هزار ورزشکار را به میادین ورزشی بازگردانیم.
سلیمانی با خبر از برنامه‌های آتی در تفاهم با فدراسیون ورزش زورخانه ای گفت: بنیاد احسان بر ترویج ورزش باستانی تاکید ویژه ای دارد و بنیاد برنامه ساخت زورخانه‌ های مناطق محروم را در دستور کار جدی خود قرار خواهد داد.
وی افزود: در سالجاری برنامه تجهیز ۲۵۰ خانه ورزش را خواهیم داشت. توسط بنیاد احسان تا کنون ۷۰۰ سری تجهیزات ورزشی شامل ورزش‌های توپی، رزمی، تربیت بدنی و ورزش‌های روی میز به مناطق محروم اهدا شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>