پیام وزیر ورزش به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی

پیام دکتر مسعود سلطانی‌فر به مناسبت روز بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای منتشر شد.

وزیر ورزش و جوانان در پیامی، با گرامیداشت هفدهم شوال، سالروز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای بیان کرد: مایه مباهات جامعه ورزش است که امروزه فرهنگ پهلوانی با نام و یاد مولای متقیان علی (ع)، پهلوان راستین تاریخ بشریت، قداست و حرمت یافته و الگوی واقعی بشری فراروی ورزشکاران و جوانمردان معاصر قرار گرفته است.

متن پیام دکتر مسعود سلطانی فر بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ پهلوانی که جزء لاینفک ورزش است ریشه ای به بلندی تاریخ پرافتخار فرهنگ و تمدن کهن ایران زمین دارد و در تاروپود پیکره ورزش ایران اسلامی تنیده است.

مایه مباهات جامعه ورزش است که امروزه فرهنگ پهلوانی با نام و یاد مولای متقیان علی (ع)، پهلوان راستین تاریخ بشریت، قداست و حرمت یافته است و با عبور از افسانه های باستانی یک الگوی واقعی بشری فراروی ورزشکاران و جوانمردان معاصر قرار گرفته است.

اهتمام سیاستگذاران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به تصویب آیین نامه ترویج فرهنگ پهلوانی و تقویت ورزش زورخانه ای جای سپاس فراوان داشته و بر همه اصحاب فرهنگ و ورزش ایران اسلامی لازم است تمامی مساعی خویش را برای حفظ و حراست از ریشه ها و قداست فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای به کارگیرند و ارزش های برگرفته از این فرهنگ را پاسداری و ترویج کنند.

فرصت را مغتنم شمرده و در شرایط کنونی که مردم ایران عزیز با اپیدمی کرونا و آسیب های ناشی از این بیماری دست و پنجه نرم می کنند از مدافعان سلامت و تمامی عزیزان جامعه ورزش کشور و تشکل های جوانان که در پرتو آموزه های فرهنگ پهلوانی با کمک مؤمنانه به یاری هموطنان آسیب دیده و نیازمند شتافتند و بار دیگر جلوه های زیبایی از مرام و منش پهلوانی را به نمایش گذاشتند صمیمانه و خاضعانه سپاسگزاری می نمایم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>