رئیس هیات ورزشی قم : ورود بدون ماسک به زورخانه قم ممنوع است

رییس هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه‌ای قم بابیان اینکه ورود بدون ماسک به زورخانه قم ممنوع است، گفت: هفت زورخانه فعال در این استان وجود دارد که با رفع محدودیت‌های موجود برای فعالیت رشته‌های مختلف ورزشی، تنها زورخانه مجموعه ورزشی شهید حیدریان بازگشایی‌شده است.

امیر فردین بابیان اینکه شیوع بیماری کرونا در عمل تمام فعالیت‌های ورزشی را تعطیل کرده است، افزود: به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمام تماشاگران و ورزشکاران این رشته ورزشی ملزم به استفاده از ماسک شدند.

وی نداشتن محدودیت سنی را ازجمله ویژگی‌های این رشته ورزشی دانست و تاکید کرد: در این رشته ورزشی برخی پیشکسوتان که بیش از ۹۰ سال سن دارند در گود زورخانه همراه با کودکان، نوجوانان و جوانان ورزش می‌کنند که با شیوع این بیماری، به‌منظور رعایت مسائل بهداشتی با هماهنگی انجام‌شده از حضور پیشکسوتان و کودکان کاسته شد.

رییس هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه‌ای قم  ادامه داد: هم‌اکنون ورزشکارانی که در گود زورخانه مشغول ورزش هستند نسبت به‌پیش از شیوع کرونا کاهش بسیار چشمگیری داشته‌اند.

فردین تاکید کرد: تمام مسائل بهداشتی ازجمله فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در تنها زورخانه فعال موجود در قم با جدیت دنبال می‌شود به‌گونه‌ای که علاوه بر  ورزشکاران، تماشاگران نیز ملزم به استفاده از ماسک شده‌اند.

وی گفت: اولویت حضور نیافتن تماشاگر در زورخانه است ولی در صورت حضور، رعایت ‌فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک توسط آن‌ها الزامی است.

فردین با اشاره به اجرای پویش «ورزش در خانه» توسط ورزشکاران این رشته افزود: در این پویش ورزشکاران استان از فعالیت ورزشی خود کلیپ‌های کوتاه یک‌دقیقه‌ای ضبط می‌کنند و این کلیپ‌ها در فضای مجازی منتشر شد.

زورخانه‌های شهید فهمیده، علی‌اکبر، حضرت ابوالفضل(ع)، فرهنگیان، پوریای ولی، شهیدان سیلمانیان، ندامتگاه لنگرود و فرودگاه قم هشت زورخانه موجود در استان است. از این تعداد هفت زورخانه فعال است و یک زورخانه که در منطقه شهر فرودگاهی قم واقع است، به دلیل مشکل‌های پیرامون احداث این فرودگاه، متوقف‌شده است.

هم‌اکنون بیش از ۷۴۰ ورزشکار در سطوح مختلف، ۱۸ مربی و ۲۵ مرشد در زورخانه‌های قم مشغول فعالیت هستند ضمن اینکه مشخصات بیش از ۱۵ هزار باستانی‌کار از رده سنی نونهالان تا بزرگ‌سالان ۳۱ استان جمع‌آوری و در سامانه فدراسیون ثبت‌شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>