مرگ پایان زندگی نیست

زنده یاد داریوش اسدزاده روز یکم آذرماه ۱۳۰۲ دیده به جهان گشود و درست بیست سال داشت که بازی در تاتر را آغاز نمود . سریالهای سمندون و خانه سبز از ماندگارترین اثرهای وی می باشد . به بهانه اول آذرماه سالروز تولدش مصاحبه منتشر نشده ای از او را با هم می خوانیم:

وی در یک گفت‌وگوی منتشر نشده، مرگ را مانند زندگی، زیبا و قشنگ توصیف کرده بود.
داریوش اسدزاده، بازیگر پیشکسوت ۹۶ ساله تلویزیون و سینمای ایران، یکشنبه ۳ شهریور به دلیل بیماری سرطان درگذشت. مرحوم داریوش اسدزاده در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سوال که مرگ را چگونه می‌بیند، گفته بود: «مرگ از نظر اشخاص مختلف، تعاریف متفاوتی دارد. آن تصوری که من به عنوان یک فرد مُسن از مرگ دارم با تصوری که جوانی در شباب زندگانی دارد، فرق می‌کند. جوان، آرزوهای بسیاری را برای خود تعریف کرده است ولی پیر به بسیاری از آرزوهایش رسیده و یا نرسیده است. حتی نگاه افراد غنی و فقیر هم به مقوله مرگ متفاوت است.»
این چهره ماندگار تلویزیون ایران افزود: «مرگ از دیدگاه من خیلی زیباست. مرگ هم مانند زندگی، خیلی زیباست. در این سن نود و چندسالگی، اکثر شب‌ها بیدارم، مطالعه می‌کنم، تفکر می‌کنم و درباره تاریخ تئاتر تهران می‌نویسم. در خلوت شبانه‌ام همواره از خدا می‌خواستم و می‌خواهم که راحت بمیرم، از پا نیفتم. لذا مرگ به نظر من زیبا و قشنگ است.»
اسدزاده در پایان گفت: «به اعتقاد من، مرگ پایان زندگی نیست بلکه مرگ یکی از مراحل زندگی است. مرگ در نظر کسی که دیگران را آزار داده و حقوق دیگران را ضایع نموده، ممکن است سخت و دردآور باشد اما برای کسی که می‌داند به مردم خدمت کرده و سعی در آزار کسی نداشته قطعاً مرگ زیبا خواهد بود. من هم، همیشه سعی کرده‌ام با هنرم به مردم کشورم خدمت کنم.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>