صالحی امیری: پهلوانی سکوی متعالی یک قهرمان است

رییس کمیته ملی المپیک ایران با اشاره به ضرورت پیوند دانشگاه و ورزش گفت: سکوی قهرمانی نقطه راه زندگی یک قهرمان است و سکوی متعالی یک قهرمان پهلوانی است که می‌شود آن را از طریق دانشگاه بیش از گذشته اشاعه داد.

سیدرضا صالحی‌امیری با اشاره به ضرروت پیوند دانشگاه و ورزش برای تقویت زندگی قهرمانان در تمام زمینه‌ها اظهار داشت: زندگی یک قهرمان تنها در سکو و کسب مدال خلاصه نخواهد شد بلکه سکو ابتدای راه زندگی یک قهرمان است. اساسا آن چیزی که برای یک قهرمان مهمتر از خود مدال است آگاهی، دانش و فهم لازم از مسائل حوزه محیطی یک قهرمان است.
وی ادامه داد:‌ یک قهرمان می‌تواند در شهر، محیط و روستای خود منشا خدمات زیادی باشد. لازمه این کار اجتماعی شدن ورزش است و دانشگاه و موسسات آموزش عالی در این زمینه می‌تواند نقش مهم و بی‌بدیلی داشته باشد.
رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ پهلوانی در ورزش ایران افزود: سکو نقطه اول قهرمانی است اما سکوی متعالی قهرمانی، پهلوانی است که باید روح آن در ورزش ما بیش از پیش دمیده شود. در این زمینه دانشگاه‌ها می‌توانند نقش اساسی داشته باشند.
وی با اشاره به نقش اساسی دانشگاه آزاد در پیوند ورزش و دانش اظهارداشت: دانشگاه آزاد مجموعه عظیم علمی‌ است که افزون بر کارکرد علمی، پژوهشی و دانش اکنون در دل خود نیز یک سازمان ورزشی کلان را جای داده است.
صالحی امیری گفت: بسیاری از قهرمانان ما در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در سه بخش قهرمانی، حرفه‌ای و همگانی تیم‌داری خواهد کرد. این نشان می‌دهد که تیم مدیریتی این دانشگاه نگاه ویژه به ورزش دارد. محمد کریمی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>