قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم چگونه وارد ورزش کشتی شد؟

امیرحسین زارع دانشجوی رشته تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی از دوران دبستان ورزش باستانی را آغاز و سپس در دوران راهنمایی وارد رشته کشتی شد.
امیرحسین زارع متولد ۲۷ دی ۱۳۷۹ در مازندران، کشتی‌گیر آزادکار ایرانی است که در شهر آمل استان مازندران به‌عنوان فرزند دوم به دنیا آمد و فقط یک خواهر بزرگ‌تر از خود دارد. مادرش خانه‌دار و پدرش هم از پیشکسوتان ورزش باستانی‌ شهر آمل است و عموی بزرگ او از بنیان‌گذاران ورزش باستانی آمل می باشد.
امیرحسین زارع از دوران دبستان ورزش باستانی را آغاز و به دلیل اینکه از کودکی علاقه شدیدی به کشتی داشت بعد از قبولی در مدرسه نمونه دولتی، مادرش به‌عنوان جایزه او را در رشته کشتی ثبت‌ نام کرد. او اکنون به‌عنوان دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی با ۱۸۳ سانتی‌متر قد و ۱۲۵ کیلوگرم وزن به‌عنوان پدیده عضو تیم ملی کشتی آزاد است.

ورود به تیم ملی
زارع سال ۱۳۹۶ در ۱۷ سالگی در مسابقات استانی مازندران کشف شد و خیلی زود به عضویت تیم ملی نوجوانان درآمد. سال ۱۳۹۸ در مسابقات جهانی امیدها [۲۰۱۸] در زاگرب کرواسی با کسب مدال طلا، نگاه‌ها را سمت خود جلب کرد.

جوانان و بزرگ‌سالان ملی
امیرحسین زارع سال ۱۳۹۸ در المپیک نوجوانان مدال نقره گرفت، سپس وارد رده جوانان شد و در آسیا مدال طلا و در مسابقات جهانی بازهم مدال نقره گرفت تا عنوان پدیده جدید سنگین‌وزن کشتی آزاد ایران را از آن خود کند.

در راه المپیک ۲۰۲۱
سنگین‌وزن کشتی آزاد ایران که آروزی دوران نوجوانی خود حضور در المپیک بوده با وجود سن کم بعد از کسب سهمیه المپیک توکیو توسط یدالله محبی به‌عنوان آماده‌ترین ورزشکار راهی المپیک توکیو ۲۰۲۱ می‌شود.

کسب مدال در المپیک
او در فینال ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۱ توانست با شکست پنج بر صفر حریف چینی‌ به مدال پرافتخار برنز برسد.

قهرمانی جهان ۲۰۲۱
زارع چند ماه بعد از المپیک در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان برابر گنو پتریاشویلی گرجستانی که در دیدار نیمه‌نهایی المپیک توکیو بازی را به این کشتی‌گیر واگذار کرده و از راهیابی به فینال بازمانده بود با نتیجه ۹ بر دو پیروز شد و به مدال طلا رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script> <script>eRasaneh_Trustseal(86051, false);</script>